Nasz portal NaRencie.pl od początku swojego istnienia ma jeden główny cel – wsparcie dla osób chorych, z niepełnosprawnościami i ich bliskich. Dlatego  w obliczu sytuacji ekonomicznej jaka ma miejsce w naszym kraju i na świecie, nie potrafimy stać z założonymi rękami.

Wiemy, że dla wielu osób z niepełnosprawnością 1% podatku jest kluczowy w finansowaniu terapii, leków czy zakupie sprzętu rehabilitacyjnego. Niestety w związku z inflacją oraz podwyższeniem progu podatkowego przyszłość 1% jawi się nieciekawie.

Zdaniem ekonomistów 1% podatku za rok 2022 będzie znaczne niższy niż w latach minionych. Jeśli do tego dołożyć galopującą inflację oraz wzrost cen zajęć terapeutycznych i sprzętu na poziomie około 15%, to wiele osób chorych, niepełnosprawnych nie będzie w stanie wykupić niezbędnych godzin rehabilitacji, leków czy zaopatrzyć się w odpowieni sprzęt terapeutyczny.

Kilka miesięcy temu w Senacie powstał pomysł podniesienia darowizny na rzecz OPP z 1% na 1,2%. Niestety szybko upadł. Po naszej analizie i rozmowie z  ekspertami, wydaje się że taka zmiana mogłaby bardzo wiele wnieść w kwestii wsparcia dla osób chorych i z niepełnosprawnościami.  Może nie spowoduje, że  sytuacja materialna drastycznie się polepszy, ale jest nadzieja że się nie pogorszy. Przynajmniej w kwestii finansowania szerokopojętej terapii i leczenia refundowanego z pieniędzy zebranych na subkontach OPP.
Dlatego zdecydowaliśmy się napisać list otwarty do @ministra finansów i poprosić o ukłon w stronę osób najbardziej potrzebujących wsparcia Państwa.
Was również prosimy o pomoc. Każdy podpis, każde udostępnienie ma realne znaczenie. Im nas więcej, im o nas głośniej, tym większa szansa że zostaniemy zauważeni.

Serdecznie Was prosimy, jeśli popieracie nasze stanowisko, o udostępnienie jak największej ilości osób ów petycji. Petycję może podpisać każdy. Bez względu na to czy jest osobą z niepełnosprawnością, czy jej osobą bliską, czy zupełnie niezwiązaną z problemem. Liczy się gest i chęć pomocy osobom, które tego wsparcia potrzebują!

Serdecznie Was zapraszamy i z góry dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Link do petycji:
https://www.petycjeonline.com/1procentpodatku

Poprzedni artykułNie musisz wrzucać do puszki WOŚP! Wiesz dlaczego?
Następny artykułZimowe sporty paraolimpijskie cz.1
Nazywam się Agnieszka Jóźwicka i jestem mamą pięcioletniego Olinka. Zawsze byłam bardzo aktywna i nie tyle musiałam, co chciałam robić więcej niż moi rówieśnicy. Od szóstego roku życia grałam na fortepianie, skończyłam podstawową i średnią szkołę muzyczną, występowałam w Teatrze Polskim w Warszawie, gościnnie brałam udział w licznych programach telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. Na pierwszym roku studiów (muzykologia na Uniwersytecie Warszawskim) poszłam na staż do radiowej Trójki i… zostałam w niej przez kilka lat pracując jako reporter w redakcji aktualności. Mimo iż skończyłam studia muzykologiczne, na dobre związałam się z dziennikarstwem i mediami. Ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania w mediach i kontynuowałam swoją medialną przygodę kolejno pracując w czołowych firmach produkcyjnych oraz w stacjach TVN i TTV. Praca w mediach nigdy nie była moim przykrym obowiązkiem, a zawsze pozytywnym wyzwaniem i adrenaliną, bez której nie potrafiłam funkcjonować. Wtedy jeszcze nie wiedziałam z jaką adrenaliną przyjdzie mi się mierzyć w przyszłości. I to nie w pracy, a prywatnie. W 2015 roku wyszłam za mąż, a już w 2016 roku zostałam mamą wymarzonego synka – Aleksandra, zwanego przez wszystkich Olinkiem. To on wywrócił świat całej rodziny do góry nogami i to kilka razy. Pierwszy, gdy w dwunastym tygodniu ciąży otrzymałam diagnozę wady wrodzonej nerek u Olinka. Drugi, gdy zupełnie niespodziewanie urodził się na przełomie 26 i 27 tygodnia ciąży. Trzeci, gdy otrzymaliśmy diagnozę – Mózgowe Porażenie Dziecięce Czterokończynowe. Dziś jestem przede wszystkim mamą, żoną, fizjoterapeutką, pielęgniarką, osobą która chce sprawić by syn był w przyszłości osobą samodzielną, i nieustannie poszukuje na to sposobu i środków. W wolnej chwili prowadzę na facebooku funpage „Olinek” , aukcję charytatywną na rzecz Olka i innych osób walczących o zdrowie i życie „#DLAOLINKA” oraz stronę na facebooku „MPDzieciak”, na której testuję wraz z synem zabawki dla dzieci z niepełnosprawnościami. Czy mam jakieś marzenia? Jedno największe – by mój Syn był szczęśliwy.