13-latek z porażeniem mózgowym ofiarą hejterów.

Rhys Potter to 13-latek pochodzący z Londynu, którego wielką pasją jest piłka nożna. Rhys, cierpi na porażenie mózgowe, jednak nie przeszkadza mu to realizować swojej pasji. Jest bramkarzem drużyny Feltham Bees, która jest sekcją piłki nożnej dla osób niepełnosprawnych jednego z klubów piłkarskich z Londynu. Rhys udostępnił na TikToku film z jednego z turniejów. Na krótkim filmie jest fragment meczu, w którym broni strzał drużyny przeciwnej.

(kadr z filmu udostępnionego przez Rhysa)

Film został odtworzony dziesiątki tysięcy razy, przez co Rhys stał się celem obraźliwych ataków. 

‘Na początku próbowałem to ignorować, ale zrobiło się tego zbyt dużo. Bardzo mnie to zasmuciło, ale staram się do tego przyzwyczaić, bo to dla mnie normalna sprawa’

“Na filmie gram w piłkę, nie ważne jak, to nadal piłka nożna”

Wiele osób nie potrafiło zrozumieć, czemu niepełnosprawny chłopak, gra na turnieju dla zdrowych dzieci. W rzeczywistości, był to turniej przeznaczony dla dzieci z niepełnosprawnościami. Niektóre z nich są widoczne, inne nie. Rodzice Rhysa byli zdruzgotani, bo nie mieli sposobu, by pomóc swojemu synowi. Rhys jednak poradził sobie z sytuacją na swój sposób. Wymyślił “challenge” w którym bronił 20 strzałów każdego dnia w trakcie trwania Igrzysk Paraolimpijskich. Rhys zebrał dzięki temu kilka tysięcy funtów na fundację Scope, która walczy o równość dla osób z niepełnosprawnościami.

Chłopak z niepełnosprawnością spotyka swoich idoli.

Rhys, po nagłośnieniu jego historii przez media z Wielkiej Brytanii, dostał dużo pozytywnych wiadomości. Część z nich pochodziła od piłkarzy z różnych angielskich klubów, w tym największych gwiazd piłki nożnej. Rhys, dostał również wsparcie od piłkarzy, ze swojej ulubionej drużyny z Londynu – Fulham. Rhys oglądał jeden z meczy ze specjalnego miejsca, najbliżej boiska. Zawodnicy Fulham, po zdobyciu bramki, pobiegli do niego, by razem cieszyć się z gola, co było spełnieniem marzeń 13-latka.

Poprzedni artykułNiepełnosprawność w starożytności
Następny artykułNiepełnosprawność w Średniowieczu
Cześć, mam na imię Mateusz. Na “NaRencie.pl” zajmuję się pisaniem artykułów i tworzeniem materiałów video. Poruszam tematy które są mi najbardziej bliskie. Po pierwsze sport, ponieważ jestem zawodnikiem Widzewa Łódź AMP Futbol a piłka nożna to moja największa pasja od najmłodszych lat. Po drugie podróże, ponieważ jestem absolwentem studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja na Uniwersytecie Łódzkim. Ponadto przeżyłem fantastyczną przygodę, pracując jako pilot wycieczek do Włoch dla jednego z największych biur podróży w Polsce. Często odnoszę się też do innych tematów związanych z rynkiem pracy, edukacją oraz wszystkim innym czego doświadczyłem. Sam jestem niepełnosprawny od urodzenia, dlatego doskonale znam wszystkie minusy ale także i plusy z tym związane. Staram się dostrzegać rozwiązania, nie problemy. Taką też narrację przyjmuję w tworzonych przeze mnie treściach. Do wielu spraw podchodzę z dystansem. Cenię sobie poczucie humoru. Zachęcam do śledzenia moich wpisów i filmów a także do komentowania. Chętnie poznam Wasze opinie i porozmawiam z tymi z Was którzy będa mieli na to ochotę :)