Strona główna Nasze Działania Thomas Borg, paraolimpijczyk z Malty

Thomas Borg, paraolimpijczyk z Malty

51
0

Paraolimpijczyk z Malty

Thomas Borg jest jednym z dwóch paraolimpijczyków reprezentujących niewielką śródziemnomorską wyspę – Maltę. Przekonaj się, jak wygląda życie na słonecznej Malcie, oraz poznaj sposób Thomasa na spełnione życie.

Dołącz do nas na już dziś, to może być Twój ReStart:

1. Dla kogo jest kanał NaRencie – Twój ReStart?

Dla Ciebie! Nieważne czy niepełnosprawność masz od urodzenia, czy w skutek nieszczęśliwego wypadku. Nieistotne czy poruszasz się o kulach, jeździsz na wózku, czy może samodzielnie przebiegasz maratony. Nie ma znaczenia, czy jesteś osobą z niepełnosprawnościami, czy jej opiekunem. Dla nas liczysz się Ty, Twoja historia, Twoje doświadczenie, Twoja energia i Twoje życie! Łap od nas garściami jeśli potrzebujesz wsparcia i dawaj je innym, jeśli tylko jesteś na to gotów. Czekamy na Ciebie!

2. Dlaczego to robimy?

Bo chcemy nieść wsparcie i nadzieję, inspirować, motywować. Być może właśnie uległeś wypadkowi, może usłyszałeś druzgocącą diagnozę dotyczącą nowo narodzonego dziecka, a może od urodzenia żyjesz z niepełnosprawnością. Jeśli szukasz miejsca, w którym znajdziesz zrozumienie, wsparcie i energetycznego kopa – trafiłeś idealnie. My też na co dzień zmagamy się z własnymi słabościami, które z mniejszym lub większym powodzeniem próbujemy zamienić w sukces. A jeśli nie sukces, to akceptację sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Mateusz jako fighter na boisku, mimo niepełnosprawności wrodzonej. Aga jako matka dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym, która w kilka chwil musiała wywrócić swoje życie do góry nogami. I Kasia, pełna pasji mama trójki dzieci, która od lat zmaga się z chorobą nowotworową.

Poprzedni artykułIle kosztuje proteza nogi.
Następny artykułMieszkania treningowe szansą na samodzielną przyszłość
Cześć, mam na imię Mateusz. Na “NaRencie.pl” zajmuję się pisaniem artykułów i tworzeniem materiałów video. Poruszam tematy które są mi najbardziej bliskie. Po pierwsze sport, ponieważ jestem zawodnikiem Widzewa Łódź AMP Futbol a piłka nożna to moja największa pasja od najmłodszych lat. Po drugie podróże, ponieważ jestem absolwentem studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja na Uniwersytecie Łódzkim. Ponadto przeżyłem fantastyczną przygodę, pracując jako pilot wycieczek do Włoch dla jednego z największych biur podróży w Polsce. Często odnoszę się też do innych tematów związanych z rynkiem pracy, edukacją oraz wszystkim innym czego doświadczyłem. Sam jestem niepełnosprawny od urodzenia, dlatego doskonale znam wszystkie minusy ale także i plusy z tym związane. Staram się dostrzegać rozwiązania, nie problemy. Taką też narrację przyjmuję w tworzonych przeze mnie treściach. Do wielu spraw podchodzę z dystansem. Cenię sobie poczucie humoru. Zachęcam do śledzenia moich wpisów i filmów a także do komentowania. Chętnie poznam Wasze opinie i porozmawiam z tymi z Was którzy będa mieli na to ochotę :)