Po dwóch, wysokich zwycięstwach z rzędu, Polacy mogą być pewni wyjścia z grupy. Biało-czerwoni w meczu otwarcia pokonali Ukrainę 3:0. Obie reprezentację zmierzyły się już w turnieju towarzyskim w czerwcu. Wtedy Polacy gładko wygrali dwumecz 9:0. Mecz otwarcia był jednak znacznie trudniejszy. Reprezentacja Ukrainy poprawiła grę w obronie, a ukraiński bramkarz rozgrywał bardzo dobry mecz. Poza dobrą postawa reprezentacji Ukrainy, problemem był duży stres naszych zawodników. Po raz pierwszy w życiu grali przed tak dużą publicznością. Na stadionie Cracovii było ok 12 000 kibiców. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0 z bardzo dużą liczbą błędów po obu stronach. W przerwie ewidentnie zeszło ciśnienie. Polacy grali z większą pewnością i swobodą. Efektem tego był pierwszy gol Mistrzostw Europy w Ampfutbolu zdobyty przez Krystiana Kapłona. Pozostałe dwie bramki, po dobrych akcjach zespołowych zdobył Polski Messi- Bartek Łastowski. Drugi mecz był znacznie łatwiejszy. Polacy pewnie zwyciężyli z Izraelem aż 8:0. Ten mecz był wyjątkowo efektywny w wykonaniu Polaków, ale miał też swoje historie. Kamil Grygiel, zdobywca gola na 2:0 w trakcie meczu ligowego w czerwcu złamał nogę i miał nie wystąpić w Mistrzostwach. Gola zadedykował fizjoterapeutę kadry Zosi Kasińskiej, która pomogła mu wrócić do zdrowia. Zresztą nie tylko jemu. W meczu z Izraelem, pierwszy raz na Mistrzostwach Europy zagrał również Kamil Rosiek, który złamał rękę mniej niż miesiąc przed Euro. Jego występ również stał pod znakiem zapytania, jednak dzięki fantastycznej pracy fizjo, Kamil mógł wrócić do gry. Kolejną osobą wspomnienia jest Tomek Miś, zdobywca dwóch bramek w tym meczu. Tomek jest najstarszym zawodnikiem w kadrze, jednak swoją pracowitością i zaangażowaniem może być wzorem. Okazuje się że nie tylko Gigi Buffon może grać na wysokim poziomie, niezależnie od wieku.

Mecz o pierwsze miejsce 

Polacy mają już awans do ćwierćfinału, jednak gra toczy się o to kto awansuje z pierwszego miejsca I trafi na teoretycznie słabszego rywala. Dziś (15.09) o 18 Polacy grają z Hiszpanami, którzy też wygrali oba mecze. Zwycięstwo lub remis daje reprezentacji Polski pierwsze miejsce, ponieważ Hiszpanie zdobyli mniej bramek w poprzednich meczach. Rywalem Polski będzie Reprezentacja Francji lub Anglii. Dzisiaj o 13 obie te reprezentację grają bezpośrednio ze sobą. Przegrany z tego meczu zmierzy się że zwycięzcą naszej grupy. Wolelibyśmy trafić na Francję, gdyż jest to teoretycznie słabsza drużyną, lecz mają w składzie kilku dobrych zawodników (wkrótce będziemy mogli oglądać występy kilku z nich w jednej z drużyn z naszej Ekstraklasy). Piłka nożna jest jednak nieprzewidywalna i słabsza drużyną może sprawić więcej problemów niż ta wyżej notowana. Liczymy na jak najlepszy występ biało-czerwonych.

Sytuacja w grupie A:

  1. Polska 6 pkt.
  2. Hiszpania 6 pkt.
  3. Ukraina 0 pkt
  4. Izrael 0 pkt.

Sytuacja w grupie B:

  1. Anglią 3 pkt.
  2. Francja 3 pkt.
  3. Grecja 0 pkt.

Zapraszam do śledzenia Euro w Ampfutbolu.

Poprzedni artykułJak skutecznie zbierać 1% podatku?
Następny artykułPolska remisuje z Hiszpanią i jest w ćwierćfinale Euro Ampfutbol
Cześć, mam na imię Mateusz. Na “NaRencie.pl” zajmuję się pisaniem artykułów i tworzeniem materiałów video. Poruszam tematy które są mi najbardziej bliskie. Po pierwsze sport, ponieważ jestem zawodnikiem Widzewa Łódź AMP Futbol a piłka nożna to moja największa pasja od najmłodszych lat. Po drugie podróże, ponieważ jestem absolwentem studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja na Uniwersytecie Łódzkim. Ponadto przeżyłem fantastyczną przygodę, pracując jako pilot wycieczek do Włoch dla jednego z największych biur podróży w Polsce. Często odnoszę się też do innych tematów związanych z rynkiem pracy, edukacją oraz wszystkim innym czego doświadczyłem. Sam jestem niepełnosprawny od urodzenia, dlatego doskonale znam wszystkie minusy ale także i plusy z tym związane. Staram się dostrzegać rozwiązania, nie problemy. Taką też narrację przyjmuję w tworzonych przeze mnie treściach. Do wielu spraw podchodzę z dystansem. Cenię sobie poczucie humoru. Zachęcam do śledzenia moich wpisów i filmów a także do komentowania. Chętnie poznam Wasze opinie i porozmawiam z tymi z Was którzy będa mieli na to ochotę :)