Dziś, ostatni dzień Mistrzostw Europy Ampfutbol. Reprezentacja Polski zmierzy się w meczu o 3 miejsce z Rosją. Mecz odbędzie się o godzinie 17:30 na stadionie Cracovii. Mecz będzie wyjątkowo emocjonujący. Po pierwsze będzie to spotkanie, którego stawką będzie brązowy medal Mistrzostw Europy Ampfutbol. Po drugie, mecze Polski z Rosją, w każdej dyscyplinie budzą dodatkowe emocje. Kolejnym, ważnym aspektem tego meczu będzie to, że dotychczasowe Ampfutbolowe mecze z Reprezentacją Rosji były bardzo trudne. Rosjanie grają bardzo dobrze w ataku pozycyjnym a poza tym są bardzo dobrze zorganizowani w obronie i agresywni w odbiorze. Przez długi czas, nie byliśmy w stanie osiągnąć dobrego wyniku z Rosjanami. Zmieniło się to dopiero w 2019 roku, gdy Reprezentacja Polski Ampfutbolu odniosła pierwsze zwycięstwo z Rosją, po bardzo emocjonującym i trudnym meczu. 

W meczu o 3 miejsce, Reprezentacja Polski, znalazła się po porażce w półfinale z Reprezentacją Hiszpanii 2:1. Mecz, podobnie jak starcie tych drużyn w grupie, zaczął się od dużej przewagi Polaków. Polacy długo utrzymywali się przy piłce, stwarzali sytuację, lecz brakowało skuteczności. Podobnie jak w pierwszym meczu, Hiszpanie, mimo sporej przewagi biało-czerwonych, pierwsi zdobyli bramkę. W podobny sposób jak w pierwszym meczu, wyszli z kontrą, zakończoną bramką. Na trafienie Hiszpanów, szybko odpowiedział Bartek Łastowski, świetnym golem z rzutu wolnego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W drugiej połowie, biało-czerwoni ponownie mieli sporą przewagę, jednak to Hiszpanie zdobyli bramkę. Kapitan Reprezentacji Hiszpanii, Adrian Castro zdobył bramkę z rzutu wolnego na 2:1. Mimo stwarzanych przez biało-czerwonych, wielu szans, nie udało się pokonać bramkarza z Hiszpanii.

Mimo że turniej się jeszcze nie zakończy, można już uznać go za całkiem udany. Półfinał Mistrzostw Europy to i tak, bardzo duże osiągnięcia. Widać to zresztą w komentarzach na oficjalnym profilu Amp Futbol Polska. Pod postem z wynikiem meczu, jest wiele komentarzy od kibiców, którzy okazują wsparcie Reprezentacji Polski i są dumni z już osiągniętego wyniku.

Moim zdaniem, bardzo fajnym skutkiem Mistrzostw Europy Ampfutbol jest to, że dyscyplina zaistniała w świadomości wielu osób. Ampfutbol zyskał kibiców, zarówno takich, którzy na co dzień interesują się piłką nożną, jak i zupełnych laików jeśli chodzi o piłkę nożną. Wielu kibiców jest pod wrażeniem ampfutbolistów. Oglądając mecze Ampfutbolu, można przekonać się, jak wiele ograniczeń ludzie są w stanie pokonać.

Poprzedni artykułBadajmy się! – apeluje Dorota Gardias na kilka dni przed wycięciem nowotworu piersi
Następny artykułMózgowe Porażenie Dziecięce – diagnoza bez definicji
Cześć, mam na imię Mateusz. Na “NaRencie.pl” zajmuję się pisaniem artykułów i tworzeniem materiałów video. Poruszam tematy które są mi najbardziej bliskie. Po pierwsze sport, ponieważ jestem zawodnikiem Widzewa Łódź AMP Futbol a piłka nożna to moja największa pasja od najmłodszych lat. Po drugie podróże, ponieważ jestem absolwentem studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja na Uniwersytecie Łódzkim. Ponadto przeżyłem fantastyczną przygodę, pracując jako pilot wycieczek do Włoch dla jednego z największych biur podróży w Polsce. Często odnoszę się też do innych tematów związanych z rynkiem pracy, edukacją oraz wszystkim innym czego doświadczyłem. Sam jestem niepełnosprawny od urodzenia, dlatego doskonale znam wszystkie minusy ale także i plusy z tym związane. Staram się dostrzegać rozwiązania, nie problemy. Taką też narrację przyjmuję w tworzonych przeze mnie treściach. Do wielu spraw podchodzę z dystansem. Cenię sobie poczucie humoru. Zachęcam do śledzenia moich wpisów i filmów a także do komentowania. Chętnie poznam Wasze opinie i porozmawiam z tymi z Was którzy będa mieli na to ochotę :)