Modelka po amputacji

Pochodząca z Belfastu w Irlandii Północnej Bernadette Hagans mając zaledwie 22 lata usłyszała fatalną diagnozę. Stwierdzono u niej mięsak maziówkowy, rzadki nowotwór złośliwy. Występuje on głównie u osób do 30 roku życia i lokalizuje się głównie w obrębie kończyn dolnych. W przypadku Bernadette do diagnozy doszło w późnym stadium rozwoju. Nowotwór wdał się w nerwy i naczynia krwionośne. Jedynym ratunkiem była amputacja powyżej kolana. Do amputacji doszło w październiku 2018, a trzy miesiące później Bernadette opuściła szpital o własnych siłach. Od razu postanowiła odnaleźć się w nowej sytuacji. Szybko zaczęła współpracę z agencją modelek, która reprezentuje osoby z niepełnosprawnościami.

“Zdecydowałam się na to, ponieważ wiele osób spodziewało się, że będę ukrywać moją nogę., mówili, że mogę nosić jeansy i nic nie będzie widać. Pomyślała, że nie jest to powód do wstydu”

Szybko po rozpoczęciu współpracy z agencją modelingu, jej kariera zaczęła nabierać szybkiego rozpędu. Zdobyła wielu obserwujących na instagramie. Wiele z tych osób, miało podobne problemy związane ze swoją niepełnosprawnością a patrząc na to, jak Bernadette podchodzi do swojej niepełnosprawności, nabierali dużo odwagi i pewności siebie. To, co ją wyróżnia w świecie social mediów, to kolorowe protezy. Bernadette zmieniła swoje myślenie o protezie. Do przedmiotu, który wiązał się z trudnymi doświadczeniami, podchodziła jak do dodatku czy akcesoria, które można dekorować. 

Bernadette, wykorzystując swoje doświadczenia, oraz to, jak potrafiła przekuć swoje nieszczęście w fantastyczną przygodę, wspiera fundację wspierającą leczenie dzieci chorych na nowotwory.

Dziewczyna po amputacji finalistką krajowych wyborów Miss.

W maju 2021 odbyły się wstępne eliminacje do krajowych wyborów Miss Irlandii Północnej. Bernadette, mimo przebytej amputacji postanowiła spróbować swoich sił. Efekt przerósł jej oczekiwania. Bernadette dostała się do finału wyborów Miss Irlandii Północnej. Na początku września, odbył się finał krajowych wyborów. Niestety Bernadette nie zajęła pierwszego miejsca, promowanego udziałem w konkursie światowym w Puerto Rico, jednak bez wątpienia dała fantastyczny przykład wielu osobom z niepełnosprawnościami. Warto realizować swoje marzenia, niezależnie od niepełnosprawności. Cała sytuacja mogłaby się nie wydarzyć, gdyby nie bez wątpienia przykre doświadczenie które ja spotkało. Lubię powtarzać, że kiedy jedne drzwi się zamykają, otwierają się inne. Warto poszukać tych otwartych.

Poprzedni artykuł4 października – Światowy Dzień Onkologii
Następny artykuł#17 Milionów – Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego
Cześć, mam na imię Mateusz. Na “NaRencie.pl” zajmuję się pisaniem artykułów i tworzeniem materiałów video. Poruszam tematy które są mi najbardziej bliskie. Po pierwsze sport, ponieważ jestem zawodnikiem Widzewa Łódź AMP Futbol a piłka nożna to moja największa pasja od najmłodszych lat. Po drugie podróże, ponieważ jestem absolwentem studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja na Uniwersytecie Łódzkim. Ponadto przeżyłem fantastyczną przygodę, pracując jako pilot wycieczek do Włoch dla jednego z największych biur podróży w Polsce. Często odnoszę się też do innych tematów związanych z rynkiem pracy, edukacją oraz wszystkim innym czego doświadczyłem. Sam jestem niepełnosprawny od urodzenia, dlatego doskonale znam wszystkie minusy ale także i plusy z tym związane. Staram się dostrzegać rozwiązania, nie problemy. Taką też narrację przyjmuję w tworzonych przeze mnie treściach. Do wielu spraw podchodzę z dystansem. Cenię sobie poczucie humoru. Zachęcam do śledzenia moich wpisów i filmów a także do komentowania. Chętnie poznam Wasze opinie i porozmawiam z tymi z Was którzy będa mieli na to ochotę :)