Fundacja Avalon, jedna z najbardziej uznawanych organizacji działających na rzecz z niepełnosprawnościami, startuje z nowym projektem. Celem  akcji „Droga do Aktywności” jest aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami. OzN często pozostają poza rynkiem pracy. Powodem jest niechęć pracodawców do ich zatrudnienia oraz rozmaite ograniczenia. 

Projekt jest współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.

Jednym z celów jest zapoznanie osób z niepełnosprawnościami z warszawskimi placówkami kulturalnymi, wzmocnienie ich pewności siebie oraz zachęta do samodzielnego podejmowania aktywności społecznej. 

Projekt ma za zadanie wspieranie tych osób, którym jest najtrudniej wejść na rynek pracy zawodowej.

– Projekt Droga do Aktywności jest kolejnym, prowadzonym przez nas projektem realizującym misję Fundacji Avalon. Poprzez nasze liczne działania chcemy, by osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore były samodzielne i aktywne w możliwie każdej sferze życia. Na co dzień wspieramy finansowo, edukujemy, rehabilitujemy, promujemy aktywność sportową a od teraz także aktywność zawodową i społeczną. To niezmiernie ważne z punktu widzenia każdego człowieka, niezależnie od stopnia jego sprawności. – mówi Łukasz Wielgosz, członek zarządu Fundacji Avalon. 

Fundacja Avalon dla chętnych oferuje różnorodne wsparcie. Będzie to m.in.: indywidualne spotkania z doradcą zawodowym,wsparcie doradcze w zakresie rozwoju zawodowego, warsztaty psychoedukacyjne w zakresie rozwoju osobistego oraz indywidualne wsparcie psychologiczne.

Dodatkowo w warsztatach będą mogły wziąć udział rodziny oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych. Projekt zakłada również uczestnictwo w zajęciach „Aktywni w społeczeństwie” podczas których zorganizowane będą  gry miejskie, pikniki oraz wyjścia do obiektów kultury. 

Nabyte umiejętności i doświadczenia pomogą odbiorcom postawić pierwsze kroki na drodze ku aktywności zawodowej. Projekt będzie realizowany w latach 2022 – 2024, a w jego ramach zostaną zrealizowane 3 pięciomiesięczne cykle warsztatów i działań aktywizujących zawodowo i społecznie.

Fundacja Avalon kieruje swój nowy projekt do osób pełnoletnich, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, są bezrobotne oraz mieszkają na terenie miasta stołecznego Warszawy. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto już dziś wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej fundacji. 

Poprzedni artykułMobilny gabinet ginekologiczny rusza w trasę
Następny artykułSzkolnictwo integracyjne? W Polsce to fikcja.
Nazywam się Agnieszka Jóźwicka i jestem mamą pięcioletniego Olinka. Zawsze byłam bardzo aktywna i nie tyle musiałam, co chciałam robić więcej niż moi rówieśnicy. Od szóstego roku życia grałam na fortepianie, skończyłam podstawową i średnią szkołę muzyczną, występowałam w Teatrze Polskim w Warszawie, gościnnie brałam udział w licznych programach telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. Na pierwszym roku studiów (muzykologia na Uniwersytecie Warszawskim) poszłam na staż do radiowej Trójki i… zostałam w niej przez kilka lat pracując jako reporter w redakcji aktualności. Mimo iż skończyłam studia muzykologiczne, na dobre związałam się z dziennikarstwem i mediami. Ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania w mediach i kontynuowałam swoją medialną przygodę kolejno pracując w czołowych firmach produkcyjnych oraz w stacjach TVN i TTV. Praca w mediach nigdy nie była moim przykrym obowiązkiem, a zawsze pozytywnym wyzwaniem i adrenaliną, bez której nie potrafiłam funkcjonować. Wtedy jeszcze nie wiedziałam z jaką adrenaliną przyjdzie mi się mierzyć w przyszłości. I to nie w pracy, a prywatnie. W 2015 roku wyszłam za mąż, a już w 2016 roku zostałam mamą wymarzonego synka – Aleksandra, zwanego przez wszystkich Olinkiem. To on wywrócił świat całej rodziny do góry nogami i to kilka razy. Pierwszy, gdy w dwunastym tygodniu ciąży otrzymałam diagnozę wady wrodzonej nerek u Olinka. Drugi, gdy zupełnie niespodziewanie urodził się na przełomie 26 i 27 tygodnia ciąży. Trzeci, gdy otrzymaliśmy diagnozę – Mózgowe Porażenie Dziecięce Czterokończynowe. Dziś jestem przede wszystkim mamą, żoną, fizjoterapeutką, pielęgniarką, osobą która chce sprawić by syn był w przyszłości osobą samodzielną, i nieustannie poszukuje na to sposobu i środków. W wolnej chwili prowadzę na facebooku funpage „Olinek” , aukcję charytatywną na rzecz Olka i innych osób walczących o zdrowie i życie „#DLAOLINKA” oraz stronę na facebooku „MPDzieciak”, na której testuję wraz z synem zabawki dla dzieci z niepełnosprawnościami. Czy mam jakieś marzenia? Jedno największe – by mój Syn był szczęśliwy.